Blog

   

Jak wybrać profesjonalną fotobudkę?

Czy zastanawialiście się co tak naprawdę znajduje się w fotobudce? Co odpowiada za wykonane zdjęcia, a co je drukuje?

Zapewne kompletnie nie… ale czy to dobrze? Przecież dzień Wszego Ślubu i Wesela nigdy więcej się nie powtórzy – czy nie warto zadbać aby wszystko było idealnie, tak jak sobie wymarzyliście?

Z uwagi na pojawiające się firmy oferujące wynajem fotobudek „drugiej kategorii” postanowiliśmy Was przestrzec i uwrażliwić na co powinniście zwrócić uwagę lub o co zapytać wynajmującego fotobudkę.

Po pierwsze – co robi zdjęcia w fotobudce?

1) Kamerka internetowa

2) Aparat kompaktowy

3) Lustrzanka cyfrowa

Kochani opcja 1 i 2 kompletnie odpada – zdjęcia wykonane za pomocą tych nośników nigdy nie będą odpowiednio ostre ani dobrej jakości. Wielu z Was pewnie powie, że na tak małym formacie tego nie widać…

Otóż to widać, a jeśli zechcecie któreś ze zdjęć wywołać sobie w większym formacie okaże się to nie możliwe! Pamiętajcie o tym, zawsze otrzymujecie na płycie DVD wszystkie zdjęcia wykonane podczas waszego przyjęcia i tylko te zrobione lustrzanką cyfrową dają zdjęcia ostre, świetnej jakości, a każde nich można wywołać w większym formacie.

Możecie mi wierzyć lub nie, u mnie w domu na ścianach wiszą zdjęcia wykonane właśnie z fotobudki… i to w ramach 80×60 cm :)

Po drugie – co drukuje Wasze zdjęcia?

Tutaj możliwości jest również kilka – ale przede wszystkim zapytajcie o to jak długo trwa wydruk zdjęć? Czy paseczki są automatycznie rozcinane? Oraz w jakim formacie otrzymacie wydruki.

Wydruk zdjęć optymalnie trwa ok 10-15 s dla 10x15cm, a paseczki powinny być rozcięte.

Jest jeszcze wiele innych kwestii, w których firmy mogą ze sobą konkurować jak dotykowy lub nie ekran wyboru, jakość podglądu oraz oświetlenie, jakość i ilość gadżetów czy rekwizytów, osoba prowadząca fotobudkę oraz tło przed jakim stoicie i jego jakość…

Pamiętajcie to jest WASZ DZIEŃ i warto zadać sobie odrobinę trudu i wybrać tych, którzy oferują profesjonalną usługę…

Pozdrawiamy – zespół fotoILUZJON